Primăvara ne cheamă pădurea!

Și o formare pe pedagogia școlii in pădure care începe la Cluj Napoca in 11 si 12 martie. Felicitări echipei de la Centrul Educational Stejarul Pitic care ne cheamă la Cluj!  Ei aduc in România un facilitator de la Inside-Out-Nature, Danemarca, o țară cu tradiție lungă in ce privește școala in natură.

Va fi o oportunitate excelentă să ne cunoaștem, părinți și pedagogi interesați de școala naturii/ școala in pădure, pentru a vedea cum ne putem sprijini si avansa împreună la noi această agendă educativă.

Ne bucurăm mult că există un interes tot mai larg și la noi pentru această pedagogie care are un potențial integrator superb pentru diferite alternative educaționale.

Mai multe detalii despre eveniment, aici!

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.